شنبه تا پنجشبنه صبح 9 الی 13 و عصر 15 الی 21 - جمعه تعطیل

  •  37216100-083
  •  info@drfarahnaki.ir

درمان تعریق زیاد بدن

درمان تعریق زیاد بدن

درمان تعریق زیاد بدن (زیر بغل،کف دست و پا) با تزریق بوتاکس

 

عرق کردن زیاد(تعریق زیاد) می‌تواند برای فرد خجالت آور باشد و باعث ایجاد مشکلات احساسی، حرفه‌ای و اجتماعی شود. تعریق زیاد می‌تواند مشکلات فراوانی را برای افراد به همراه داشته باشد، بیماران اغلب...

 

درمان تعریق زیاد بدن (زیر بغل،کف دست و پا) با تزریق بوتاکس

 

عرق کردن زیاد(تعریق زیاد) می‌تواند برای فرد خجالت آور باشد و باعث ایجاد مشکلات احساسی، حرفه‌ای و اجتماعی شود. تعریق زیاد می‌تواند مشکلات فراوانی را برای افراد به همراه داشته باشد، بیماران اغلب فکر می‌کنند امکان درمان تعریق زیاد وجود ندارد و به همین خاطر به دنبال روش‌های درمانی مناسب برای آن نیستند. در این رابطه بعضی محصولات موضعی وجود دارند که دارای اثر بخشی محدود می‌باشند و هم چنین استفاده از عمل جراحی می‌تواند عوارض جانبی نگران کننده برای فرد به همراه داشته باشد.

تزریق بوتاکس طبق تایید سازمان غذا و داروی آمریکا می‌تواند مشکل عرق کردن زیاد را درمان کند. پس از تزریق، بوتاکس می‌تواند غدد تعرق بدن را از کار انداخته و باعث ایجاد ظاهر طبیعی برای فرد بدون باقی ماندن هر گونه عرق یا رطوبت خاص بر روی بدن شود. این روش درمان تعریق زیاد از طریق یک جلسه درمان سرپایی در کلینیک امکان پذیر است و پس از آن برای بهبودی نیازی به گذشت زمان یا مراقبت‌های خاص نیست (دوره ریکاوری کوتاه). عوارض جانبی این روش درمانی حداقل است و مزایای آن دارای ماندگاری و دوام طولانی است (به طور میانگین بین ۶ تا ۱۲ ماه). نتایج حاصل از بررسی‌های انجام شده نشان دهنده درصد بالای رضایت مشتریان تا ۹۸ درصد است و این نتایج با توجه به مطالعات کلینیکی متعدد انجام شده در این حوزه بدست آمده است.

 

علت

عمده ترین علت تعریق زیاد فعالیت‌های فیزیکی شدید و بالا بودن دمای بدن می باشد. تعریق زیاد می‌تواند بخش‌های مختلف بدن را تحت تاثیر خود قرار دهد و اغلب اوقات چه در زمان بیداری و چه زمان خوابیدن، فرد دچار تعریق می شود:

  • به علت عوارض جانبی حاصل از مصرف دارو
  • وجود شرایط خاص همچون گر گرفتگی ناشی از یائسگی، تشویش یا فعالیت بیش از حد غده تیروئید می‌باشد

تعریق زیاد در ناحیه کف دست، کف پا و زیر بغل بدون هیچ دلیل مشخص تحت عنوان تعریق موضعی بیش از حد شناخته می‌شود. این نوع از عرق کردن زیاد معمولاً زمانی متوقف می‌شود که شما در حال خواب هستید و این موضوع با شرایط خاص سلامتی فرد ارتباطی ندارد.

درمان

در بین سایر روش‌های درمانی سنتی برای تعریق بیش از حد، روش تزریق بوتاکس بیشترین اثربخشی و قابلیت اتکا را دارد و توسط مجامع بین المللی مورد تایید قرار گرفته است. تزریق بوتاکس همچنین می‌تواند برای درمان مشکل تعریق در نقاط مختلف بدن همچون عرق کف دست یا کف پا نیز مورد استفاده قرار گیرد. در این رابطه باید توجه داشته باشید که پس از درمان عرق کردن زیاد با تزریق بوتاکس یک کاهش چشمگیر در سطح تعریق در طول چهار هفته پس از اولین تزریق قابل مشاهده است و این نتایج در اکثر موارد برای ۶ ماه یا بیشتر دوام و ماندگاری دارد.

 

در کلینیک دکتر فرحناکی از تزریق بوتاکس برای درمان عرق کردن زیاد استفاده می‌شود و این کار توسط متخصصان پوست که دارای آموزش و تجربه کافی در ارتباط با این روش درمانی هستند، انجام می‌شود.

 

تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد در کلینیک دکتر فرحناکی به زمان نسبتاً کمی نیاز دارد و در عمل هیچ محدودیتی برای انجام فعالیت‌های شغلی یا فعالیت‌های روزمره برای فرد ایجاد نمی‌کند. متخصصان این کلینیک در این حوزه بسیار با تجربه هستند و می‌توانند تزریق مورد نیاز در زیر بغل یا هر دو دست را در زمان کوتاه‌تر از ۱۰ دقیقه انجام دهند.

روش درمان

در طول درمان، از یک سوزن بسیار کوچک برای تزریق مقدار کمی بوتاکس در زیر پوست در نقاطی که دارای تعریق بیش از حد هستند (با توجه به یک الگوی مشخص که در آن فاصله بین تزریق‌ها تقریباً ۱ تا ۲ سانتیمتر است) استفاده می‌شود. تزریق‌ها در نواحی که پزشک آن‌ها را برای درمان تشخیص داده است انجام می‌شود. برای کاهش ناراحتی بیمار، متخصص پوست می تواند از یک یا چند روش بی حسی برای دردناک نبودن تزریق استفاده کند.

پس از تزریق بوتاکس به نقاط مختلف، پیشنهاد می‌شود بیمار در طول ۱ تا ۲ هفته به پزشک متخصص مراجعه کرده و راهنمایی‌های وی را رعایت کنند. این پیگیری به این علت بسیار مفید است که از طریق آن پزشک می‌تواند نواحی خاص بدن را که در اولین جلسه تزریق بوتاکس فراموش شده‌اند را شناسایی کرده و با تزریق بوتاکس به این محل‌ها نتایج سودمند حاصل از درمان را برای بیمار تکمیل نمایند.

تزریق بوتاکس معمولاً به ۱۰ دقیقه تا کمتر از یک ساعت زمان نیاز دارد. در این حالت پیشنهاد می‌شود از درمان دو مرحله‌ای استفاده شود که بین این درمان‌ها سه ماه فاصله باشد. به این ترتیب می‌توان کیفیت و دوام نتایج حاصل از درمان را حداکثر کرد.

به منظور کمک به کاهش درد و ناراحتی احتمالی بیمار، پزشک متخصص معمولاً از کرم‌های بی حسی موضعی استفاده می‌کند. اگر با وجود استفاده از این کرم‌ها بیمار هنوز احساس ناراحتی داشته باشد، می‌توان از داروهای بی حسی مناسب استفاده کرد و به این ترتیب بخش عمده احساس بیمار در زمان تزریق بوتاکس از بین خواهد رفت.

موارد منع تزریق

تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد در زنان باردار یا مادران شیر ده تجویز نمی‌شود. این روش همچنین برای کسانی که دارای مشکلات عضلانی یا عصبی هستند یا به خاطر این مشکلات تحت درمان می‌باشند، توصیه نمی‌شود.

هزینه و قیمت

قیمت و هزینه درمان عرق کردن زیاد در این حالت بستگی به شدت مشکل و بزرگی بخش‌های مختلف بدن دارد. برای مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه‌های درمانی در کلینیک ما می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

عرق کردن زیاد مشکلی است که می تواند فرد را بسیار آزار دهد، این مشکل چه از لحاظ فردی و چه از لحاظ اجتماعی تاثیر زیادی روی کیفیت زندگی فرد می گذارد. با روش درمانی و کم تهاجمی تزریق بوتاکس می توان به نتایج چشمگیری در رفع و درمان تعریق زیاد در تمام بدن از جمله زیر بغل و کف دست ها، رسید.