شنبه تا پنجشبنه صبح 9 الی 13 و عصر 15 الی 21 - جمعه تعطیل

  •  37216100-083
  •  info@drfarahnaki.ir

میکرودرم

میکرودرم

پاکسازی پوست با میکرودرم ابریژن

 

یکی از راه های پاکسازی صورت روش میکرودرم ابریژن است که از طریق یک ابزار با حداقل قدرت سایش انجام می‌شود و در این حالت دستگاه به آرامی پوست شما را سایش داده و لایه‌های خارجی ضخیم‌تر و ناخواسته پوست را حذف می‌کند. این نوع از جوان سازی پوست صورت معمولاً برای درمان سوختگی ناشی از نور خورشید، تغییر رنگ، آسیب‌های وارد شده به پوست و لکه های صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. روش میکرودرم ابریژن پوست می‌تواند دارای تاثیرات زیر بر پوست صورت بیمار باشد:

  • بهبود لکه‌های ایجاد شده به خاطر سن و نقطه‌های سیاه پوست
  • روشن شدن رنگ پوست (بهبود پوست‌های تیره شده)
  • لایه برداری و پاکسازی پوست صورت که باعث ایجاد ظاهر شاداب‌تر برای آن می‌شود
  • کاهش علائم حاصل از کشیدگی بر روی پوست
  • کاهش خطوط چین و چروک بر روی پوست (مانند چروک دور چشم)
  • کاهش یا حذف سوراخ‌ها یا منافذ بزرگ شده پوست
  • درمان جای جوش، رفع کک و مک و جراحت‌های باقی مانده از آن

میکرودرم ابریژن صورت به افزایش غلظت کلاژن پوست کمک می‌کند و این ماده نقش مهم در ایجاد ظاهر جوان تر و شاداب‌تر برای پوست دارد. کلاژن یک نوع پروتئین موجود در پوست است که در دوران کودکی مقدار آن زیاد است و باعث محکم و صاف بودن پوست می‌شود. با بالا رفتن سن، تولید کلاژن در بدن کاهش پیدا می‌کند و نتیجه آن شل شدن پوست و چروک شدن آن می‌باشد.

کاربردها

بیمارانی که با چین و چروک ریز، لکه‌های پوست به خاطر بالا رفتن سن، آسیب به خاطر قرار گرفتن در معرض نور خورشید، یک رنگ نبودن پوست، منافذ باز پوست، مشکلات بافت پوست و جراحت‌های کم در سطح پوست مواجه هستند، افراد مناسب برای استفاده از روش درمانی میکرودرم ابریژن می‌باشند. بیماران مبتلا به آکنه روزاسه (آکنه دوره بزرگسالی) یا جوش‌های پوستی نیز می‌توانند از مزایا و فواید حاصل از درمان با روش میکرودرم ابریژن بهره‌مند شوند. در این حالت اسپری آرام مواد میکرو کریستال می‌تواند مشکلات پوستی را حذف کرده یا کاهش دهد و اینکار با برداشتن لایه‌های رویی مرده پوست و سلول‌های آسیب دیده انجام می‌شود. به این ترتیب یک ظاهر جدید، جوان و شاداب برای پوست بیمار ایجاد خواهد شد.

به خاطر اینکه روش میکرودرم ابریژن یک روش درمانی ملایم و غیر تهاجمی است، نمی‌تواند مشکلات مربوط به آویزان شدن پوست یا چین و چروک‌های عمیق پوستی را بر طرف و درمان کند. در این حالت می‌بایست از روش‌هایی مثل لیفت صورت یا لیزر پوست برای درمان استفاده شود.

روش و چگونگی انجام

امروزه دو نوع مختلف از روش پاکسازی پوست صورت با میکرودرم ابریژن وجود دارد. یکی از این روش‌ها از یک ابزار دستی استفاده می‌کند که کریستال‌های ریز را در معرض پوست بیمار قرار می‌دهد. در این حالت یک دستگاه مکش، این کریستال‌های قرار گرفته در معرض پوست را به ماشین بر می‌گرداند و به همراه این کریستال‌ها سلول‌های پوستی مرده و شل شده نیز از روی پوست جمع آوری می‌شود.

روش جدید میکرودرم ابریژن پوست از یک سر الماسه استفاده می‌کند و این دستگاه به آرامی بر روی پوست حرکت داده می‌شود تا به این ترتیب سلول‌های مرده و آسیب دیده از روی پوست برداشته شوند. هر یک از این روش‌های درمانی به حدود یک ساعت زمان نیاز دارند. شما ممکن است در طول درمان احساس خراشیدگی خفیف بر روی پوست خود در هنگام برداشتن سلول‌های سطح پوست داشته باشید. علاوه بر این، شما با احساس لرزش پوست که شبیه ماساژ دادن است نیز در این زمان مواجه می‌شوید. در هنگام درمان یک مکانیزم مکش نیز برای خارج کردن پوست مرده از روی صورت شما فعال خواهد بود.

پاکسازی پوست با میکرودرم ابریژن معمولاً به ۳۰ تا ۶۰ دقیقه زمان نیاز دارد. در این حالت بیماران باید بتوانند بهبود در وضعیت پوست خود را پس از اولین جلسه درمانی مشاهده کنند، اما نتایج ماندگار فقط زمانی قابل دستیابی است که چند جلسه درمانی به تشخیص پزشک در طول چند هفته برای بیمار انجام شود.

روش درمانی میکرودرم ابریژن سلول‌های مرده را از سطح پوست جمع آوری می‌کند. با وجودی که این روش بدون درد است، در طول درمان ممکن است بیمار با کمی احساس گرما در سطح پوست خود مواجه شود که دلیل آن حرکت آرام کریستال‌ها و برداشتن لایه‌های قدیمی و آسیب دیده از روی پوست است. بعضی بیماران این احساس را به حالت ماساژ صورت تشبیه می‌کنند. پس از درمان، لایه‌های جدید ظاهر شده بر روی پوست معمولاً حساسیت بیشتری دارند و به همین خاطر لازم است نگهداری بیشتر از این لایه‌ها در برابر نور خورشید انجام شود.

تعداد جلسات درمانی

فقط با یک جلسه درمان با روش میکرودرم ابریژن پوست شما بسیار صاف و نرم می‌شود. به منظور دستیابی به بهترین نتایج ممکن و پاکسازی پوست، لازم است یک مجموعه متشکل از ۵ جلسه درمانی با حدود ۲ هفته فاصله برای بیمار انجام شود. پس از تکمیل درمان، اغلب بیماران برای نگهداری پوست از این جلسات درمانی هر ۲ تا ۳ ماه استفاده می‌کنند.

نتایج

نتایج روش میکرودرم ابریژن تقریباً بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است. فقط پس از یک جلسه درمانی شما می‌توانید بهبود در رنگ، بافت، و سلامت پوست خود را مشاهده کنید. پس از درمان، صورت شما باید یک ظاهر شاداب، صاف و نرم داشته باشد. به هر حال، سیستم میکرودرم ابریژن زمانی بیشترین اثربخشی و پاکسازی پوست را دارد که چند جلسه درمانی برای بیمار استفاده شود. در این حالت با توجه به نواحی درمان شده پوست، شما با بهبود ظاهر پوست خود مواجه خواهید شد. به این ترتیب جراحت‌های ناشی از آکنه یا جای جوش‌های پوستی کمتر قابل مشاهده خواهد بود. لکه‌های پوستی و چین و چروک پوست کاهش پیدا خواهد کرد و بسیاری از بیماران اعلام کرده‌اند که پس از پاکسازی پوست با این روش، ظاهر پوست آن‌ها نرم‌تر، صاف‌تر و جوان تر شده است.

مزایا و فواید

یکی از فواید مهم روش درمانی پاکسازی پوست با میکرودرم ابریژن ایمن بودن آن است. این روش درمانی غیر تهاجمی است و حداقل عوارض را برای بیمار به همراه دارد. هنگامی که این روش درمانی توسط یک پزشک متخصص انجام شود، می‌تواند به طور قابل توجه ظاهر پوست شما را بدون تاثیرگذاری بر لایه‌های عمیق‌تر پوست بهبود بخشد. به خاطر اینکه در روش میکرودرم ابریژن از کریستال‌های غیر حساسیت زا برای درمان و پاکسازی پوست استفاده می‌شود، این روش می‌تواند یک روش درمانی ایده آل برای درمان پوست‌ حساس به مواد شیمیایی باشد. اگر شما دارای پوست حساس هستید، پزشک حجم جریان کریستال و مکش آن را بر روی پوست کاهش می‌دهد و به این ترتیب عملکرد دستگاه با وضعیت پوست شما هماهنگ خواهد شد. این روش درمان هنگامی که توسط افراد متخصص و با تجربه انجام شود خطرات جدی برای بیمار به همراه ندارد.

بهبودی

برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن در پاکسازی پوست به روش میکرودرم ابریژن، مهم است که نکات مربوط به مراقبت‌های پس از درمان توسط بیمار به دقت دنبال شود که این نکات شامل تمیز و مرطوب نگه داشتن پوست ایجاد شده است. علاوه بر این مهم است که از قرارگیری پوست در معرض نور خورشید خودداری شود و بلافاصله پس از درمان، پوست کرم زده شود تا امکان درمان و بهبود سریع آن فراهم گردد. بیمارانی که مطلقاً نمی‌توانند از قرار گرفتن پوست در معرض نور خورشید دوری کنند، لازم است از کرم ضد آفتاب با سطح SPF برابر ۳۰ یا بالاتر استفاده کنند. در طول دوره ریکاوری، بیماران معمولاً با بهبود سریع در وضعیت پوست خود مواجه می‌شوند، اما دستیابی به نتایج بهینه و نهایی تا زمانی که تمام جلسات درمان پیشنهادی کامل نشود، امکان پذیر نخواهد بود.

عوارض

هر گونه ناراحتی احساس شده پس از پاکسازی پوست با میکرودرم معمولاً موقت و کوتاه مدت است. این ناراحتی‌ها می‌تواند شامل قرمز شدن و تورم پوست باشد که این شرایط باید ظرف چند ساعت کاهش پیدا کند. علاوه بر این حساسیت پوست شما به نور خورشید افزایش پیدا می‌کند که این مشکل را می‌توان با استفاده از کرم ضد آفتاب کنترل کرد. استفاده از کرم ضد آفتاب بلافاصله پس از جلسه درمانی لازم و ضروری است.

هزینه و قیمت

هزینه میکرودرم ابریژن بستگی به فاکتورهایی مثل تعداد جلسات درمانی دارد. به هر حال هزینه و قیمت روش پاکسازی پوست صورت با روش میکرودرم ابریژن ارزان‌تر از سایر روش‌های جراحی زیبایی مورد استفاده برای جوان و شاداب سازی صورت است و به طور خاص در این رابطه می‌توان از روش جراحی لیفت صورت نام برد.

 

مراحل و نحوه پاکسازی پوست صورت با میکرودرم ابریژن، راحت و بدون درد می باشد، همچنین این روش خطر و ضرری را برای افراد به دنبال ندارد. میکرودرم یک روش درمانی مناسب برای رفع جای جوش، لکه های پوستی، درمان منافذ باز پوست و چین و چروک های کم عمق پوست صورت می باشد.