شنبه تا پنجشبنه صبح 9 الی 13 و عصر 15 الی 21 - جمعه تعطیل

 •  37216100-083
 •  info@drfarahnaki.ir

پروتز لب

پروتز لب

پروتز لب با تزریق ژل و چربی

 

داشتن لب‌های حجیم و بزرگ معمولاً به عنوان نشانه‌ای از سطح سلامت مناسب، جوانی و زیبایی فرد در نظر گرفته می‌شود. این موضوع که شما با لب‌های نازک به دنیا آمده‌اید یا لب‌های شما در طول فرآیند عادی رشد نازک شده‌اند مسئله مهمی محسوب نمی‌شود، زیرا امروزه روش‌های گوناگون و متنوع برای بهبود ظاهر لب‌ها وجود دارد. برای مثال در روش تزریق ژل در لب از یک ماده طبیعی یا پر کننده‌های مصنوعی می‌توان برای حجیم کردن لب‌ها برای چند ماه فقط در یک جلسه درمانی استفاده کرد. ایمپلنت های لب و سایر روش‌های جراحی نیز می‌تواند راهکارهای دائمی‌تر در این رابطه در اختیار افراد متقاضی قرار دهد، اما روش جراحیپروتز لب با عوارضی همراه می باشد و مانند تزریق ژل و چربی در لب نتایج آن به راحتی قابل بازگشت نمی باشد، همچنین دوره ریکاوری طولانی تری دارند. هر سال، هزاران نفر از روش‌های درمانی تزریق ژل و چربی برای بزرگ کردن لب خود به صورت موفقیت آمیز استفاده می‌کنند و از نتایج حاصل از این درمان راضی و خشنود هستند.

 

کاربردها

اگر شما به دنبال لب‌های حجیم تر هستید، روش درمانی بزرگ کردن لب می‌تواند برای شما یک انتخاب مناسب باشد. در این حالت ازتزریق چربی در لب برای بهبود ظاهر و حجیم کردن لب ها استفاده می‌شود و در کنار آن ممکن است این روش درمانی چندین مشکل مربوط به زیبایی لب‌ها همچون موارد زیر را نیز اصلاح کند:

 • لب‌های نازک
 • لب‌های پهن
 • ترک خوردگی در اطراف لب‌ها
 • عدم تقارن لب‌ها
 • خطوط ایجاد شده به خاطر سیگار کشیدن

مراحل

تکنیک‌های پروتز لب با تزریق ژل می‌تواند به سرعت در مطب پزشک بدون نیاز به بستری شدن انجام شود. در این رابطه تزریق چربی یک استثنا محسوب می‌شود، زیرا این روش درمانی نیازمند برداشتن بخش‌های کوچک چربی از سایر نقاط بدن (لیپوساکشن) قبل از استفاده آن برای تزریق جهت بزرگ نمایی لب‌ها می‌باشد، که مدت زمان تزریق چربی به لب اندکی بیشتر از تزریق ژل می باشد.

 • مرحله ۱

متخصص پوست به دقت وضعیت ظاهر لب‌ها و پوست شما را بررسی کرده و ناحیه اطراف لب‌ها را برای بزرگ کردن لب با تزریق ژل و چربی معاینه می‌کند.

 • مرحله ۲

معمولاً نقاط استراتژیک بر روی لب مشخص می‌شود تا به عنوان راهنما برای تزریق ژل و چربی لب مورد استفاده قرار گیرد.

 • مرحله ۳

نقاط تزریق ژل و چربی به لب با استفاده از مواد آنتی باکتری تمیز می‌شوند و معمولاً یک ماده بی حسی موضعی برای راحتی بیشتر بیماران حساس مورد استفاده قرار می‌گیرد. در برخی موارد، خود ژل حاوی ماده بی حسی است. اما در سایر موارد لازم است ماده بی حسی در صورت نیاز در محل تزریق به طور جداگانه مورد استفاده قرار گیرد.

 • مرحله ۴

فرآیند تزریق ژل لب مشابه فرآیند تزریق چربی در لب فقط به چند دقیقه زمان در هر محل نیاز دارد و به همین خاطر کل درمان مدت کمی طول خواهد کشید.

 • مرحله ۵

 به دنبال تزریق، هر گونه علائم باقی مانده بر روی صورت پاک شده و ممکن است از یخ برای کاهش هر گونه ناراحتی موقت و ناچیز احتمالی استفاده شود.

روش

بزرگ کردن لب‌ها نیازمند چند عدد تزریق برای توزیع ماده پر کننده در محل و افزایش حجم و بزرگ کردن لب است. هنگامی که از بعضی پر کننده‌های خاص استفاده می‌شود، نتایج اولیه ناشی از تزریق ممکن است کمی بیش از حد مورد انتظار باشد. این شرایط با گذشت چند ساعت یا در نهایت چند روز برطرف خواهد شد. در صورتی که پروتز لب با تزریق چربی انجام شده باشد، این دوره ممکن است تا چند هفته ادامه داشته باشد.

روش تزریق چربی

انتقال چربی زمانی انجام می‌شود که بیمار تمایل به استفاده از بافت بدن خود برای پروتز لب به جای استفاده از ژل‌های مصنوعی داشته باشد. برای انجام این کار، پزشک چربی را از یکی از نواحی شکم، باسن و ران (با استفاده از روش لیپوساکشن) برداشته و برای تزریق آماده می کند. در ادامه چربی آماده شده در لب‌ها تزریق می‌شود و می‌تواند یک ظاهر مناسب برای لب‌های فرد ایجاد نماید. همواره مقداری از چربی تزریق شده در نتیجه حرکت‌های عادی لب تجزیه شده و توسط بدن جذب می‌شود. با این وجود، درصد زیادی از این چربی (بیش از نصف آن) به صورت دائم در محل تزریق باقی خواهد ماند. به خاطر این شرایط، هنگام استفاده از این روش مقدار چربی تزریق شده بیش از حد نیاز است و به این ترتیب بیمار در طول سه تا چهار هفته می‌تواند نتایج تقریباً نهایی ناشی از تزریق چربی بر ظاهر لب خود را مشاهده کند.

بهبودی

برای بهبود سریع‌تر بیمار لازم است به نکات زیر توجه شود:

 • برای ۴۸ ساعت اول از بسته‌های یخ بر روی لب‌های خود استفاده کنید.
 • در طول ۴۸ ساعت اول مقدار صحبت کردن و جویدن خود را تا حد ممکن کاهش دهید.
 • برای هفته اول کمتر بخندید.
 • در حالت نیمه نشسته برای هفته اول بخوابید و بر روی شکم خود نخوابید.
 • به منظور جلوگیری از کبودی یا خون ریزی بی مورد، خم نشوید، حرکت‌های کششی انجام ندهید، ورزش نکنید یا سایر فعالیت‌هایی که ممکن است به لب‌های شما فشار وارد کند را انجام ندهید.
 • از انجام فعالیت‌های شدید در ۱ تا سه روز اول خودداری کنید.
 • لب‌های خود را برای جلوگیری از عفونت تمیز نگه دارید (به این منظور می‌توان از آنتی بیوتیک ها نیز استفاده کرد).

راهنمایی‌های بالا همگی پیشنهادات عمومی برای حفظ سلامتی شما هستند. در کنار این پیشنهادات لازم است که همواره به توصیه‌های پزشک خود توجه کنید، زیرا پزشک درباره وضعیت شما بهترین اطلاعات را داشته و می‌تواند توصیه‌های لازم را در این رابطه به شما ارائه کند. دوره ریکاوری پس از درمان در حدود ۱ تا ۲ روز است. کبودی و ورم نیز ممکن است برای یک هفته ادامه داشته باشد.

مزایای

تزریق ژل و چربی به لب می‌تواند از بافت لب‌ها حمایت کرده و ظاهر آن‌ها را اصلاح نماید. فواید و مزایای پروتز لب با تزریق ژل و چربی به شرح زیر است:

 • کنترل حجم لب: مقدار ماده تزریق شده در این حالت قابل کنترل است و به این ترتیب پزشک می‌تواند مقدار کافی از این ماده را برای ایجاد ظاهر دلخواه شما به ناحیه لب تزریق کند.
 • دوره درمان تدریجی: تزریق ژل و چربی به لب می‌تواند به صورت تدریجی و در جلسات مختلف تا زمانی انجام شود که ظاهر مطلوب مورد نظر بیمار ایجاد شود.
 • از بین رفتن ساده چین و چروک‌ها: هر گونه چین و چروک ایجاد شده به خاطر حرکت لب‌ها با گذشت زمان و بالا رفتن سن با تزریق ژل و چربی به لب به راحتی برطرف می‌شود.
 • کبودی کمتر: در این حالت مقدار کبودی و ورم ایجاد شده کمتر از حالتی است که از سایر روش‌ها برای پروتز لب‌ استفاده شود.
 • ماندگاری تزریق ژل و چربی در لب: نتایج حاصل از این روش درمانی بلند مدت هستند، اما دائمی نمی‌باشند.
 • عدم احتمال مشاهده واکنش آلرژیک: به خاطر اینکه ژل‌های تزریق شده از مواد طبیعی ساخته می‌شوند که شبیه موادی است که در بدن انسان یافت می‌شود، احتمال مشاهده واکنش آلرژیک به آن کم و ناچیز است. و در مواردی که بزرگ کردن و حجیم سازی لب ها با استفاده از تزریق چربی به لب صورت می گیرد، به دلیل استفاده از چربی بدن بیمار امکان واکنش آلرژی به آن وجود نخواهد داشت. به هر حال در صورتی که شما از واکنش آلرژیک بدن خود به لیدوکائین مطلع هستید، قبل از شروع درمان با پزشک خود در این رابطه صحبت کنید.

انتخاب کلینیک و پزشک

پروتز لب یک روش درمانی هنری است که باید توسط فرد متخصص و با تجربه انجام شود. فرد تزریق کننده باید درک مناسب از پیچیدگی‌ها، شرایط و آناتومی لب‌ها داشته باشد. این شرایط هنری و تکنیکی می‌تواند نتایج استفاده بسیاری از افراد از تزریق‌های غیر استاندارد و مشاهده نتایج غیر طبیعی در نتیجه آن را توضیح دهد. به همین خاطر بعضی بیماران تصور می‌کنند پروتز لب همیشه منجر به ایجاد یک ظاهر غیر طبیعی و بیش از حد بزرگ برای لب‌ها می‌شود، در حالی که در واقع این شرایط هیچگاه در صورت استفاده از خدمات افراد متخصص و با تجربه در این حوزه مشاهده نمی‌گردد.

در کلینیک دکتر فرحناکی ، ایشان با استفاده از آناتومی لب و هنز تزریق پروتز لب، اقدام به طراحی لبها بعد از پروتز با ظاهری طبیعی و زیبا می کند. لبهای خیلی برجسته و حجیم و لب های باریک و نازک به زیبایی صورت لطمه می زنند بنابراین در این کلینیک، ما ظاهر لبها را به گونه ای تغییر می دهیم که علاوه بر زیبایی، ظاهر لب ها طبیعی به نظر برسد.

عوارض

نتایج حاصل از پروتز لب با تزریق بلافاصله آشکار می‌شود. عوارض پروتز لب با تزریق بسیار ناچیز است و به سرعت نیز برطرف می شود. ظاهر اولیه شما پس از درمان با استفاده از ژل‌ها می‌تواند دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • ورم یا کبودی محدود
 • بی حسی یا قرمزی موقت
 • بزرگ شدن بیش از حد ناحیه درمان شده

این شرایط با استفاده موضعی از یخ کاهش پیدا می‌کند و به این ترتیب امکان بهبود وضعیت بیمار در طول چند ساعت یا چند روز پس از درمان وجود دارد. در صورتی که از چربی به عنوان پر کننده برای حجیم کردن لب ها استفاده شود، این شرایط ممکن است برای چند هفته دوام و ماندگاری داشته باشد.

هزینه و قیمت

هزینه و قیمت تزریق ژل و چربی به لب برای افراد مختلف متفاوت است و بستگی به انتخاب‌ها و شرایط خاص بیمار، تعداد تزریق‌های مورد نیاز، و خواسته‌های فرد دارد.

بزرگ کردن لب با تزریق چربی و ژل یکی از بهترین روش های درمان نازک بودن لب ها است، زیرا عوارض بسیار ناچیزی دارد و نتایج چشمگیر و طبیعی را عرضه می کند. برجسته کردن لب به جوانسازی و شادابی چهره کمک می کند، از اینرو سالانه افرادی نیاز از تزریق پروتز لب برای برجسته کردن لب ها استفاده می کنند.