شنبه تا پنجشبنه صبح 9 الی 13 و عصر 15 الی 21 - جمعه تعطیل

  •  37216100-083
  •  info@drfarahnaki.ir

پروتز چانه

پروتز چانه

پروتز چانه با تزریق ژل و چربی

 

همواره تعدادی از افراد به دنبال بهبود ظاهر چانه یا رفع مشکل چانه ی خود هستند. وجود یک چانه قوی می تواند به بهبود ظاهر و حفظ تعادل سایر اعضای صورت کمک فراوان کند. برای بیمارانی که به دنبال استفاده از روش های...

 

 

پروتز چانه با تزریق ژل و چربی

 

عمل پروتز چانه با تزریق چیست؟

 

بزرگ کردن چانه با تزریق ژل یک روش درمانی جایگزین جراحی زیبایی چانه است که برای بهبود ظاهر چانه و قسمت پایین صورت مورد استفاده قرار می گیرد. افرادی که به دنبال بزرگ کردن چانه خود هستند معمولاً دوست دارند چانه بزرگتری داشته باشند تا به این ترتیب ظاهر صورت آنها بهتر شود. با اضافه کردن حجم به چانه و خط فک پایین، پوست زیر چانه نیز کشیده شده و باعث بهبود ظاهر خط گردن نیز می شود.

هنگام استفاده از روش تزریق ژل به چانه (یا تزریق چربی به چانه) متخصصی که تزریق را انجام می دهد باید درک مناسب از آناتومی چانه و ویژگی ظاهری آن داشته باشد که در نتیجه بافت های نرم و چارچوب اسکلتی زیر چانه ایجاد می شود. چانه یکی از اعضای صورت است که بر ظاهر سایر اعضای صورت و گردن نیز تاثیر دارد. با بالا رفتن سن، حجم چانه گرایش به کوچک شدن دارد. خوشبختانه، روش درمانی بزرگ کردن چانه می تواند به جلو آمدن چانه و بازگشت به حالت جوان تر آن بدون ایجاد ظاهر غیر عادی یا نامناسب کمک کند.

هر فردی که به دنبال بهبود ظاهر و اندازه چانه خود است می تواند یک فرد مناسب برای تزریق ژل و چربی در چانه باشد. بیمارانی که به دنبال اجتناب از انجام عمل جراحی پروتز چانه یا استفاده از ایمپلنت هستند، اما می خواهند ظاهر خود را بهبود بخشند نیز کاندیدهای مناسب برای انتخاب این روش درمانی با توجه به هزینه پروتز چانه هستند.

کاربردهای

کاربردهای اصلی پروتز چانه با تزریق چربی و ژل به شرح زیر هستند:

  • درمان افتادگی خط چانه: اضافه کردن حجم به خط چانه

اگر شما متوجه شده اید که علائم افتادگی پوست در اطراف گردن و خط چانه در صورت شما شروع شده است، استفاده از پر کننده های ژل و چربی می تواند به شما برای رفع مشکل کمک کند. در این حالت با جایگزین کردن حجم از دست رفته در نواحی مشخص صورت و خط فک، پوست این ناحیه بالا کشیده می شود و ظاهر گردن بهبود پیدا می کند.

  • درمان چین و چروک چانه: پر کردن و حذف خطوط چین و چروک

اکثر افراد با گودی و یا ظاهر چین و چروک چانه خود مشکل دارند. در صورت وجود این مشکل شما می توانید از تزریق ژل و چربی در چانه برای درمان مشکل استفاده کنید. در این حالت پر کننده های پوستی ناحیه های دارای فرو رفتگی، چین و چروک و افتادگی را پر کرده و پوست چانه را هموار می کنند.

  • درمان عقب بودن چانه و خط فک ضعیف: بهبود خط فک

اگر شما از ظاهر خط فک خود به خاطر عقب رفتن چانه یا ضعیف شدن آن ناخشنود هستید، می توانید از روش درمانی غیر تهاجمی تزریق ژل در چانه استفاده کنید. در این حالت متخصصان این کلینیک می توانند ترکیبی از ژل یا چربی را برای جلو آوردن چانه، زیبایی چانه و ایجاد خط فک مورد نظر شما مورد استفاده قرار دهند.

پروتز چانه با تزریق چربی و ژل همچنین می تواند به ایجاد یک ظاهر قوی برای چانه شما کمک کند. این روش یک راهکار ایده آل برای مردانی است که به دنبال خط چانه قوی و صاف هستند. به این ترتیب برای کسانی که خط فک ضعیف دارند، تزریق ژل و چربی می تواند یک ظاهر مناسب برای فرد ایجاد کند. متخصصان پوست این مرکز دارای تجربه و دانش کافی برای اصلاح خط فک شما برای دستیابی به بهترین ظاهر ممکن با استفاده از تزریق ژل هستند.

نحوه درمان

در زمان تزریق چربی، مقدار کمی از چربی گرفته شده از خود فرد، به صورتش با استفاده از سوزن های بسیار کوچک تزریق می شود. این تزریق معمولاً به کمتر از ۳۰ دقیقه زمان با توجه به تعداد تزریق های لازم نیاز دارد. در این حالت شما ممکن است ناراحتی بسیار کمی را احساس نمایید.

اگر شما قصد استفاده از روش تزریق چربی در چانه را دارید، باید قبل از تزریق مقداری چربی اضافی از سایر اندام های بدن شما که چربی اضافی دارند برداشته شود که این اندام ها می تواند شامل باسن، ران، و یا شکم باشد. در ادامه چربی جمع آوری شده برای تزریق تصفیه شده و سلول های چربی از آن جدا می شوند. مابقی مراحل عمل پروتز چانه با تزریق چربی و ژل همانند هم می باشد. این مراحل به شرح زیر است:

  • مرحله ۱: ارزیابی

در ابتدا پزشک متخصص پوست به خواسته های شما گوش کرده و وضعیت ظاهر صورت و پوست شما را بررسی می کند. در این مرحله نواحی خاص چانه و خط فک که نیازمند بزرگ کردن با استفاده از ژل و چربی، مشخص می شود.

  • مرحله ۲: تهیه یک طرح

در این مرحله، پزشک متخصص نقاط استراتژیک را بر روی چانه یا فک مشخص می کند تا به این ترتیب بتواند راهنمای لازم را برای تزریق ژل و چربی به چانه را در اختیار داشته باشد.

  • مرحله ۳: تمیز کردن ناحیه

در این مرحله، محل های تزریق در چانه با استفاده از مواد آنتی بیوتیک تمیز می شوند. سپس یک ماده بی حسی موضعی برای بی حس کردن ناحیه مورد نظر استفاده می شود.

  • مرحله ۴: تزریق

پروتز چانه با تزریق ژل و چربی فقط به چند دقیقه زمان نیاز دارد و در هر محل فقط چند ثانیه طول خواهد کشید.

  • مرحله ۵: تمیز کردن و استفاده از یخ

در مرحله آخر علامت های گذاشته شده روی پوست تمیز می شوند و به شما پیشنهاد می شود از بسته یخ برای کاهش ورم و ناراحتی های موقت بر روی محل تزریق استفاده کنید. در این زمان شما باید توجه داشته باشید که به نواحی درمان شده فشار وارد نکنید، زیرا انجام این کار می تواند باعث حرکت ژل و چربی در محل تزریق شود.

بهبودی

بزرگ کردن و جلو آوردن چانه با استفاده از روش های غیر جراحی باعث ایجاد ورم جزئی در ناحیه مورد نظر می شود و گاهی اوقات مقداری کبودی و حساسیت در این ناحیه ایجاد می شود. این علائم نباید بیش از دو تا سه روز دوام داشته باشد. اکثر افراد می توانند به فعالیت عادی خود در روز بعد از تزریق ژل و چربی در چانه، باز گردند اما باید از پانسمان و پوشش مناسب بر روی چانه خود استفاده کنند.

ریکاوری پس از بزرگ کردن چانه با استفاده از روش قدیمی و سنتی آن (عمل جراحی پروتز چانه) به هفت تا ده روز زمان نیاز داشت و در این دوره بیمار با درد، کبودی، و ورم در ناحیه تزریق مواجه بود. علاوه بر این بخشی از ورم ایجاد شده برای چند ماه ماندگاری و دوام داشت. اگر برای درمان برش و شکاف در داخل دهان ایجاد شده بود، لازم بود پس از درمان غذاهای نرم مصرف شده و از روش های مخصوص طبق توصیه پزشک برای مسواک زدن استفاده شود. اما در روش تزریق ژل و چربی در چانه این مشکلات وجود نخواهد داشت.

نتایج

با توجه به اینکه روش قدیمی بزرگ کردن چانه نیازمند استفاده از ایمپلنت یا پروتز می باشد، حجیم شدن چانه نمی تواند به صورت کاملاً از پیش تعیین شده، دارای نتایج مطلوب برای زیبایی چانه شما باشد. علاوه بر این پس از جراحی همواره امکان حرکت ایمپلنت و ایجاد ظاهر نامطلوب به خاطر آن وجود دارد.

ژل و چربی استفاده شده برای بزرگ کردن چانه بدون نیاز به عمل جراحی در مقادیر کم استفاده می شود و بطور دقیق در محل های خاص تزریق می شود و به این ترتیب امکان کنترل موثر بر روی اندازه و ظاهر ایجاد شده، وجود دارد. به خاطر اینکه در این حالت مواد تزریق شده بخشی از پوست شما خواهند شد، ژل و چربی استفاده شده با ایجاد تغییر در ظاهر صورت شما (تغییرات ناشی از بالا رفتن سن)، تغییر می کنند و به این ترتیب همواره ظاهر طبیعی صورت و چانه بیمار حفظ می شود.

عوارض

روش بدون جراحی بزرگ کردن چانه ( تزریق ژل و چربی در چانه) فاقد خطرات روش های جراحی است. در این حالت از ایمپلنت یا پروتز ثابت استفاده نمی شود و به همین خاطر خطر حرکت یا ایجاد عفونت در محل وجود ندارد. ژل های تزریق شده پس از تزریق از جای خود حرکت نمی کنند و در عمل بخشی از پوست شما خواهند شد. علاوه بر این موارد احتمالی عفونت به خاطر تزریق ژل بسیار نادر هستند.

هزینه و قیمت

قیمت و هزینه روش درمانی بدون جراحی بزرگ کردن چانه با توجه به نوع پر کننده استفاده شده (ژل یا چربی) و مقدار تزریق مورد نیاز برای دستیابی به ظاهر دلخواه متفاوت می باشد. در این حالت هر فرد دارای شرایط خاص و منحصر به فرد است و به همین خاطر لازم است برای اطلاع از هزینه پروتز چانه با روش تزریق، یک جلسه مشاوره با متخصص پوست باید انجام شود تا بتوان یک برنامه درمانی مناسب برای دستیابی به نتایج دلخواه شما طراحی کرد و از هزینه دقیق درمان مطلع شد.

زیبایی چانه اثر زیادی بر جوان به نظر رسیدن چهره دارد، از اینرو نیاز به یک روش درمان برای حجیم کردن، اصلاح خط فک و بزرگ کردن چانه می باشد که بر خلاف روش قدیمی جراحی پروتز چانه نه تنها خطرات کمی داشته باشد، بلکه بتوان نتایج آن را قبل از عمل بطور کامل مشخص کرد. به همین دلیل امروزه از روش های بدون جراحی وکم خطر تزریق چربی و ژل در چانه استفاده می شود، تا پزشک بتواند علاوه بر مزایای ذکر شده، ظاهر زیبا و طبیعی را برای چانه فرد ایجاد کند.

همواره تعدادی از افراد به دنبال بهبود ظاهر چانه یا رفع مشکل چانه ی خود هستند. وجود یک چانه قوی می تواند به بهبود ظاهر و حفظ تعادل سایر اعضای صورت کمک فراوان کند. برای بیمارانی که به دنبال استفاده از روش های غیر جراحی هستند، بزرگ کردن چانه با تزریق ژل یک انتخاب ایده آل است.

هنگام استفاده از روش تزریق ژل و چربی، حتی با کمی تزریق ژل و چربی در چانه امکان ایجاد تغییرات شگرف در ظاهر فرد وجود دارد. انجام این کار همچنین می تواند به بهتر شدن خط فک و در بسیاری از موارد ایجاد یک ظاهر مناسب تر برای گردن کمک کند. در نتیجه برای افرادی که به دنبال ایجاد برخی تغییرات در ظاهر چانه خود هستند، پروتز چانه با تزریق می تواند نتایج شگفت انگیز برای بیمار به همراه داشته باشد.